Paga vjetore e Guardiolës në Bayern, 17 milionë euro

17 Janar 2013 - 22:22      

Ish trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola ka zyrtarizuar marrëveshjen që nga edicioni i ardhshëm të marrë drejtimin e skuadrës bavareze, mirëpo paga e tij mbeti sekret. Sipas agjencisë spanjolle të lajmeve EFE, ai do të jetë trajneri më i paguar në botë, pasi do të marrë 17 milionë euro në vit.

Madrid, 17 janar – Ish trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola ka zyrtarizuar marrëveshjen që nga edicioni i ardhshëm të marrë drejtimin e skuadrës bavareze, mirëpo paga e tij mbeti sekret. Sipas agjencisë spanjolle të lajmeve EFE, ai do të jetë trajneri më i paguar në botë, pasi do të marrë 17 milionë euro në vit.

Në këtë mënyrë Guardiola do t’ia kalojë për gati 2 milionë euro trajnerit momentalisht më të paguar në botë, Jose Mourinhos së Real Madridit.

Trajneri i tretë më i paguar në botë është eksperti italian Carlo Ancelotti, i cili në PSG të Parisit paguhet 13.5 milionë euro në vit, derisa kopatrioti i tij Marcello Lippi në skuadrën kineze Guangzhu ka pagë vjetore prej 10 milionë eurove.

Pas tyre, vijnë Alex Ferguson në manchester City me 9.4 milionë, Arsen Wenger në Arsenal me 9.3 dhe Guus Hiddink në Anzhi me 8.3 milionë euro. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...