NATO për Kosovën: Ka arsye të jemi optimistë

17 Janar 2013 - 21:32      

Ka arsye që të jemi optimistë sa i përket zhvillimit të ngjarjeve në Kosovës, pasi ka ndodhur përparim i prekshëm në dialogun ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, tha sot në Bruksel kryetari i Komitetit ushtarak të NATO-s, Knud Bartels.

Bruksel, 17 janar – Ka arsye që të jemi optimistë sa i përket zhvillimit të ngjarjeve në Kosovës, pasi ka ndodhur përparim i prekshëm në dialogun ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, tha sot në Bruksel kryetari i Komitetit ushtarak të NATO-s, Knud Bartels.

Ai theksoi sidomos rëndësinë e marrëveshjes për zbatimin e ujdisë së mëhershme për menaxhimin e integruar të kufijve ndërmjet dy vendeve.

“Ne jemi edhe më tutje të përkushtuar në atë operacion dhe në periudhën e ardhshme do të fokusohemi në sigurimin e forcave që janë të domosdoshme për realizimin e misionit tonë”, tha Bartels.

Sipas fjalëve të tij, detyrë themelore e forcave të NATO-s në Kosovë edhe më tutje është ruajtja e paqes dhe e ambientit të sigurt për të gjitha banorët. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...