Rona Nishliu në SHBA, bashkëpunim me Berman Brothers

17 Janar 2013 - 21:22      

Pas publikimit të këngës “'Se vetëm zemra flet saktë”, këngëtarja jonë Rona Nishliu ka udhëtuar drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Prishtinë, 17 janar - Pas publikimit të këngës “'Se vetëm zemra flet saktë”, këngëtarja jonë Rona Nishliu ka udhëtuar drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Këtë e ka konfirmuar edhe fotografi shqiptar Fadil Berisha, i cili ka bërë të ditur se Rona ka takuar edhe Berman Brothers. Producentët me famë botërore janë të njohur për bashkëpunimet me yjet e muzikës, si Coldplay, Sting, Reamon, Cher, Dido, Real Mc Coy, Maroon 5 dhe Buena Vista Social Club.

Gjatë qëndrimit në SHBA, pos me fotografin Berisha, Rona është takuar edhe me valltarin e njohur nga Prishtina, Tony Dovolani, i famshëm nga shfaqja televizive “Dancing with the stars”.

Këngëtares iu hapën shumë dyer në industrinë muzikore pas përfaqësimit të suksesshëm të Shqipërinë në edicionin e kaluar të festivalit evropian të këngës “Eurosong”, ku zuri vendin e pestë me këngën Suus. Siç deklaroi para pak kohësh Rona për KTV-në, pas paraqitjes në Eurosong, ajo ka pasur ftesa dhe angazhime të shumta në botë, kurse kulmi i kësaj mbase do të ndodhë pikërisht në SHBA. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...