Rita Ora, më 17 shkurt do shumë njerëz në Prishtinë

16 Janar 2013 - 19:18      

Këngëtarja kosovare me famë botërore, pas paraqitjes në koncertin e Tiranës, me rastin e 100 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, po përgatitet për 5 vjetorin e pavarësisë së Kosovës, vendlindjes së saj të dashur.

New York, 16 janar - Këngëtarja kosovare me famë botërore, pas paraqitjes në koncertin e Tiranës, me rastin e 100 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, po përgatitet për 5 vjetorin e pavarësisë së Kosovës, vendlindjes së saj të dashur.

Në faqen e saj personale në Twitter, Rita Ora poston për fansat e saj në mbarë globin: “Hej edhe një muaj dhe është pavarësia e Kosovës. Do të jeni ju aty?? Ju duam aty si për Pavarësinë e Kosovës. Ahhh shpresoj...”, transmeton Balkanweb.

Këngëtarja që për momentin është kryefjala e showbizit botëror këndoi falas me rastin e 100 vjetorit të pavarësisë, në koncertin madhështor në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë.

Ishte ky koncerti i parë i Ritës në Shqipëri dhe me shpresën se nuk do të jetë paraqitja e  saj e fundit për publikun që ka gjakun e saj.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...