Arrestohet i dyshuari për vrasjen në Ujmirë

16 Janar 2013 - 11:54      

Policia e Kosovës njoftoi se ka arrestuar një person, i cili dyshohet se vrau 46 vjeçarin, Rexhë Raci, i cili u gjet i vdekur dje në fshatin Ujmirë.

Klinë, 16 janar - Policia e Kosovës njoftoi se ka arrestuar një person, i cili dyshohet se vrau 46 vjeçarin, Rexhë Raci, i cili u gjet i vdekur dje në fshatin Ujmirë.

Sipas njoftimit të Policisë i dyshuari është rreth 45 vjeç dhe në shtëpinë e tij janë gjetur edhe një pistoletë “M-57” e cal.7.62x25mm, si dhe një karikator me gjashtë fishekë të cal.7.62x25mm.

I dyshuari pas intervistimit, me urdhër të prokurorit është ndaluar për 48 orë. Hetimet janë duke vazhduar.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...