Dëmi nga djegia e Koritnikut ende i pavlerësuar

16 Janar 2013 - 11:39      

Pesë muaj pas djegies së Koritnikut, Zyra rajonale e Agjencisë Kosovare të Pyjeve në Prizren ende nuk ka bërë vlerësimin e dëmeve. Përgjegjës të Drejtorisë së Mbrojtjes e Shpëtimit dhe ata të Njësisë së Pyjeve në Dragash kanë pohuar se kjo çështje nuk është në kompetencë të tyre.

Dragash, 16 janar – Pesë muaj pas djegies së Koritnikut, Zyra rajonale e Agjencisë Kosovare të Pyjeve në Prizren ende nuk ka bërë vlerësimin e dëmeve. Përgjegjës të Drejtorisë së Mbrojtjes e Shpëtimit dhe ata të Njësisë së Pyjeve në Dragash kanë pohuar se kjo çështje nuk është në kompetencë të tyre.

Fahri Piraj, përgjegjës i Brigadës së Zjarrfikësve në Drejtorinë e Mbrojtjes dhe Shpëtimit, ka pohuar se drejtoria ka bërë vetëm vlerësimin e shpenzimeve të karburanteve “ndërkaq të tjerat nuk janë përgjegjësi e jona”, sruan sot më gjerësisht “Koha Ditore” 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...