Streetbolli mund të ndërkombëtarizohet shpejt

15 Janar 2013 - 11:32      

FIBA Evropa është shprehur e gatshme ta pranojë në gjirin e saj Shoqatën e Streetballit të Kosovës, është bërë e ditur të hënën nëpërmjet një njoftimi nga Federata e Basketbollit e Kosovës. "FIBA 3x3 basketball, është e gatshme ta pranojë edhe Shoqatën e Streetballit të Kosovës në të gjitha aktivitetet që organizon ky departament i FIBA. Gjatë ditëve në vijim do të vazhdojnë kontaktet në lidhje me planet dhe mundësitë e pjesëmarrjes së shoqatës sonë në gara të cilat i organizon FIBA 3x3 basketball në mbarë botën", thuhet në njoftimin e FBK-së, pas përgjigjes optimiste që ka marrë nga zyrtarët e FIBA-s.

FIBA Evropa është shprehur e gatshme ta pranojë në gjirin e saj Shoqatën e Streetballit të Kosovës, është bërë e ditur të hënën nëpërmjet një njoftimi nga Federata e Basketbollit e Kosovës. "FIBA 3x3 basketball, është e gatshme ta pranojë edhe Shoqatën e Streetballit të Kosovës në të gjitha aktivitetet që organizon ky departament i FIBA. Gjatë ditëve në vijim do të vazhdojnë kontaktet në lidhje me planet dhe mundësitë e pjesëmarrjes së shoqatës sonë në gara të cilat i organizon FIBA 3x3 basketball në mbarë botën", thuhet në njoftimin e FBK-së, pas përgjigjes optimiste që ka marrë nga zyrtarët e FIBA-s. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...