Oprah do ta “djegë” Armstrongun në intervistë

13 Janar 2013 - 11:13      

Oprah Winfrey po bëhet gati që ta sulmojë Lance Armstrongun me pyetjet e saj që do t’ia bëjë atij në emisionin e saj lidhur me akuzat për doping që ia rrënuan karrierën e tij sportive.

Oprah Winfrey po bëhet gati që ta sulmojë Lance Armstrongun me pyetjet e saj që do t’ia bëjë atij në emisionin e saj lidhur me akuzat për doping që ia rrënuan karrierën e tij sportive.

41 vjeçit i janë marr shtatë titujt e fituar të “Tour de France” nga viti 1999 deri në vitin 2005.

Një vit pas zbulimit se Armstrong ka përdorur doping, zyrtarët anti-doping në Amerikë e kanë suspenduar përjetë nga gjitha aktivitetet sportive.

Ky rast kontravers tronditi gjithë botën dhe bëri që Armstrong të jepte dorëheqje edhe nga posti që e kishte në organizatën për luftimin e kancerit “Lance Armstrong Foundation”.

Armstrong ka heshtur për çështjen e skandalit, por tani ai ka pranuar që të flasë me Winfrey, në një intervistë për emisionin e saj.

“Oprah Winfrey do të flas ekskluzivisht me Lance Armstrong në intervistën e parë ‘pa dorëza’. Armstrong do të flasë për akuzat kundër tij në skandalin e dopingut, për akuzat për mashtrim dhe për akuzat se ai ka gënjyer për përdorimin e drogës për rritje të performancës gjatë gjithë karrierës së tij”, thuhet në një komunikatë të lëshuar nga kompania televizive, që do të transmetojë emisionin më 17 janar.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...