Beyonce do të performojë në inaugurimin e Obamas

13 Janar 2013 - 10:37      

Beyonce do të këndojë himnin kombëtar të Amerikës, gjatë inaugurimit të Presidentit Barack Obama më vonë gjatë këtij muaji.

Beyonce do të këndojë himnin kombëtar të Amerikës, gjatë inaugurimit të Presidentit Barack Obama më vonë gjatë këtij muaji.

Ylli që kishte interpretuar këngët e Etta James gjatë inaugurimit të Presidentit Obama në vitin 2009, tani është zgjedhur që të këndojë për Obaman dhe zonjën e parë Michele për të shënuar fillimin e mandatit të dytë në Shtëpinë e Bardhë.

Këngëtarja e hitit “The Crazy In Love” do të këndoj himnin në ceremoninë e cila do të mbahet në Washington, D.C më 21 janar.

Në këtë ngjarje Kelly Clarkson do të këndoj këngën tradicionale “My Country ‘ Tis of Thee”, të cilën e këndoi për presidentin para katër viteve Aretha Franklin, kurse këngëtari James Taylor do të këndoj këngën “America the Beautiful”.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...