Shala transferohet te Carl-Zeiss Jena

13 Janar 2013 - 10:27      

Sulmuesi kosovar Andis Shala ka firmosur kontratë për një vit e gjysmë me skuadrën e kategorisë së katërt të Gjermanisë, Carl Zeiss Jena, bën të ditur "Kicker Online". Shala te Jena është transferuar nga Halleschen FC.

Sulmuesi kosovar Andis Shala ka firmosur kontratë për një vit e gjysmë me skuadrën e kategorisë së katërt të Gjermanisë, Carl Zeiss Jena, bën të ditur "Kicker Online". Shala te Jena është transferuar nga Halleschen FC. Sulmuesi 24-vjeçar te Halleschen FC nuk ka arritur të tregojë veten. Ai nga viti 2008 deri në vitin 2011 kishte qenë pjesë e skuadrës së Premier Leagues së Skocisë, Dundee United. "Andis Shala ka aftësitë që të na përforcojë sulmin", ka thënë presidenti i Jenas, Rainer Zipfel. Jena është e dyta në Zonën Verilindore të Ligës Rajonale me 30 pikë nga 15 ndeshje dhe po lufton për inkuadrim në kategori të tretë. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...