Real+Barsa+Falkao = ekipi i vitit në futboll

7 Janar 2013 - 21:15      

I tërë ekipi i futbollit, i shpallur sonte në Zurich si më i miri gjatë vitit 2012, luan në Spanjë. Ndërkohë në 11 –shin më të mirë të botës vetëm Radamel Falkao, është futbollisti që gjendet në “11-shin e artë”

Zurich, 7 janar - I tërë ekipi i futbollit, i shpallur sonte në Zurich si më i miri gjatë vitit 2012, luan në Spanjë. Ndërkohë në 11 –shin më të mirë të botës vetëm Radamel Falkao, është futbollisti që gjendet në “11-shin e artë” dhe që nuk luan për Realin, ose Barcelonën, sado që asnjë nga këto klube vitin e kaluar nuk luajtën as në finalen e Ligës së kampionëve.

Ekipi më i mirë në botë në futboll më 2012 u shpall :

Në portë , Kasijas, në mbrojtje: Dani Alves, Gerard Pique, Sergio Ramos, Marcelo; në mesfushë: Xavi Alonso, Xavi Hernandez, Andres Iniesta, Messi, Falcao, Cristiano Ronaldo.

Për Ronaldon dhe Messin, kjo është hera e gjashtë që gjenden në ekipin ideal, Xavi dhe Kasijas janë barazuar me Terryn me nga 5 herë në ekipin më të mirë të botës, ndërsa Iniesta i bëri 4  paraqitje në ekipin “e artë”.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...