Zharku ndodhet në Suedi

6 Janar 2013 - 12:12      

I arratisuri Xhabir Zharku ndodhet në Malmo të Suedisë. Ai është parë së bashku me vëllanë e tij Skenderin me dy gra dhe dy fëmijë në vendin Nydala Loopis Marknada.
Gazeta “Bota Sot” raporton se Zharku është parë në Malmo më 5 janar, aty rreth orës 10.30.
“Pas atij momenti ata janë parë duke hipur në një makinë “Mercedes”. Mr ngjyrë të bardhë. Nga ky vend ata janë parë duke shkuar në periferi të Malomos në Suedi në vilën e vëllait të tij Skender Zharkut”, i ka thënë një burim gazetës.

Prishtinë, 6 janar - I arratisuri Xhabir Zharku ndodhet në Malmo të Suedisë. Ai është parë së bashku me vëllanë e tij Skenderin me dy gra dhe dy fëmijë në vendin Nydala Loopis Marknada.

Gazeta “Bota Sot” raporton se Zharku është parë në Malmo më 5 janar, aty rreth orës 10.30.

“Pas atij momenti ata janë parë duke hipur në një makinë “Mercedes” me ngjyrë  të bardhë. Nga ky vend ata janë parë duke shkuar në periferi të Malomos në Suedi në vilën e vëllait të tij Skender Zharkut”, i ka thënë një burim gazetës.

Ish-kryetari i Komunës së Kaçanikut u dënua me tre vjet burg nga gjykata në Prishtinë për disa vepra penale të pasluftës.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...