BDI miraton kandidaturat

6 Janar 2013 - 11:16      

Teuta Arifi në Tetovë, Nevzat Bejta në Gostivar, Arbën Labënishti në Strugë.
Këta janë tre atutë me të cilët Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) do të sfidojë kundërshtarët e saj në tre komunat më të mëdha shqiptare.

Tetovë, 6 janar - Teuta Arifi në Tetovë, Nevzat Bejta në Gostivar, Arbën Labënishti në Strugë.

Këta janë tre atutë me të cilët Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) do të sfidojë kundërshtarët e saj në tre komunat më të mëdha shqiptare.

Agjencia e Lajmeve “Zhurnal” mëson nga burime pranë BDI-së se Izet Mexhiti mbetet i pakontestueshëm në kandidaturën për Çairin, Fatmir Dehari për Kërçovën e Bashkuar dhe myftiu Ruzhdi Lata për Dibrën.

Burime të larta kanë njoftuar se në Likovë do të rikandidohet Sadulla Duraku, në Zhelinë Fatmir Izairi, në Saraj Bekim Murati, në Bërvenicë Enver Pajaziti, në Vrapçishtë Bajram Kadrija, në Bogovinë Hazbi Idrizi dhe në Dollnen Abdulla Bajramovski.

Përzgjedhja e kandidatëve është bërë në bazë të rezultateve nga anketat e realizuara në periudhë prej tri javësh.

BDI pritet të bëjë gjatë ditës së sotme njoftimin zyrtar për kandidaturat e miratuara në mbledhjen e djeshne.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...