Williams dëshmon forcën para "Australian Open"

6 Janar 2013 - 10:55      

Serena Williams është ndier se ishte afër të aktivizojë "zonën" e saj sportive gjatë fitores së saj të thellë në finalen e Brisbane International të shtunën ndaj ruses Anastasia Pavyuchenkova.

Brisbane, 6 janar - Serena Williams është ndier se ishte afër të aktivizojë "zonën" e saj sportive gjatë fitores së saj të thellë në finalen e Brisbane International të shtunën ndaj ruses Anastasia Pavyuchenkova.

Williamsit iu deshën vetëm 51 minuta për të mposhtur rusen me rezultatin 6:2, 6:1, ndërsa me këtë i ka vënë vetes reputacionin e favorites kryesore për të fituar Grand Slam turneun e parë të vitit "Australian Open" që nisë në Melbourne më 14 janar.

Williams aktualisht është e treta në renditjen botërore. Për të ishte turneu i 47-të i fituar gjatë karrierës. Ajo ka fituar 35 nga 36 meçet e saj të fundit, ndërsa gjatë kësaj serie ka fituar Grand Slam turneun "Wimbledon", medaljen e artë olimpike në "Londra 2012", Grand Slam turneun "US Open", dhe turneun përfundimtar të vitit. Tash ajo ka nisur me fitore edhe vitin 2013.

Williams 31-vjeçare ka kaluar Brisbanen pa humbur asnjë set.(Më gjerësisht sot në Koha Ditore)

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...