Betis fitoi me Zaragozën

5 Janar 2013 - 15:28      

Real i Betisit mundi me rezultatin 2:1 Zaragozën vendëse në ndeshjen e parë të javës së 18-ë të La Ligës spanjolle. Me këtë fitore Betisi u barazua me Malagan me numër të pikëve në pozitën e katërt në tabelë.

Betis, 5 janar - Real i Betisit mundi me rezultatin 2:1 Zaragozën vendëse në ndeshjen e parë të javës së 18-ë të La Ligës spanjolle. Me këtë fitore Betisi u barazua me Malagan me numër të pikëve në pozitën e katërt në tabelë.

Për Betisin shënoi Castro në minutën e 45-të, kurse në minutën e 58-ë ishte Molina ai që e dyfishoi epërsinë e mysafirëve. 

Edhe pse Betis luajti pa kalkulime, në vend të golit të tretë arriti në situatë që të luftojë për fitore pas golit të vendësve nëpërmjet Montanes në minutën e 77-ë

Sot zhvillohen edhe katër ndeshje të tjera, por Barcelona dhe Real madridi luajnë ndeshjet e tyre nesër. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...