Dy polakë vdiqën nga virusi i gripit A/H1N1

5 Janar 2013 - 14:25      

Në Poloni janë regjistruar dy raste të vdekjes nga i ashtuquajturi gripi i derrave, virusi i tipit A/H1N1, njoftuan medie lokale polake.

Varshavë, 5 janar - Në Poloni janë regjistruar dy raste të vdekjes nga i ashtuquajturi gripi i derrave, virusi i tipit A/H1N1, njoftuan medie lokale polake.

Në spitalin në Novi Targ, nga gripi vdiq një mashkull 50-vjeçar, i cili ishte transportuar në gjendje të rëndë nga Krakova.

Të premten edhe në spitalin Bjelsko-Bjalo vdiq një pacient te i cili ishte zbuluar virusi i gripit A/H1N1.

Sipas zëdhënësit të Inspektoratit sanitar të Polonisë, Jan Bondar, “gjatë javës së kaluar në këtë shtet janë regjistruar mbi 80 000 pacientë të infektuar nga gripi dhe infeksionet virusale”. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...