Sterling vazhdon kontratën me Liverpoolin

22 Dhjetor 2012 - 22:29      

Liverpool ka konfirmuar se talenti anglez Raheem Sterling (18) ka firmosur një kontratë të re afatgjate me klubin. Liverpool nuk ka bërë të ditur se për sa vite ka firmosur kontratë me Sterlingut, mirëpo mediumet angleze thonë se është vazhduar kontrata për pesë vjet. Sterling i ishte bashkuar akademisë së Liverpoolit në shkurt të vitit 2010 nga Queen's Park Rangersat. "Është ëndërr e çdo 18-vjeçari. Jam shumë falënderues që gjendem në një skuadër kaq të madhe. Kanë mbetur shumë gjëra për të bërë. Unë vetëm sa kam nisur. Shpresoj që vitin e ardhshëm të jem edhe më i suksesshëm", ka thënë Sterling.

Liverpool ka konfirmuar se talenti anglez Raheem Sterling (18) ka firmosur një kontratë të re afatgjate me klubin. Liverpool nuk ka bërë të ditur se për sa vite ka firmosur kontratë me Sterlingut, mirëpo mediumet angleze thonë se është vazhduar kontrata për pesë vjet. Sterling i ishte bashkuar akademisë së Liverpoolit në shkurt të vitit 2010 nga Queen's Park Rangersat. "Është ëndërr e çdo 18-vjeçari. Jam shumë falënderues që gjendem në një skuadër kaq të madhe. Kanë mbetur shumë gjëra për të bërë. Unë vetëm sa kam nisur. Shpresoj që vitin e ardhshëm të jem edhe më i suksesshëm", ka thënë Sterling.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...