Sociedad vendos emrat e tifozëve në fanellë

22 Dhjetor 2012 - 22:25      

Skuadra e elitës së futbollit spanjoll, Real Sociedad, ka vendosur që emrat e anëtarëve të klubit t'i vendosë në fanellë në vend të sponsorëve, bën të ditur agjencia AP të premten. Sociedad e ka quajtur iniciativën për të nderuar tifozët me emrin: "Ne ju mbajmë ju në fanellën tonë". Emrat e anëtarëve të klubit zgjidhen me rastësi. Një grup prej 22 emrave janë zgjedhur për reklamë televizive, ndërsa 22 emra tjerë ishin zgjedhur për t'u paraqitur në pjesën e përparme të fanellës në ndeshjen kampionale të fituar të enjten ndaj Sevillas me rezultatin 2:1. Sociedad është ngritur në pozitën e shtatë në tabelë. Skuadra ka rreth 25 mijë anëtarë.

Skuadra e elitës së futbollit spanjoll, Real Sociedad, ka vendosur që emrat e anëtarëve të klubit t'i vendosë në fanellë në vend të sponsorëve, bën të ditur agjencia AP të premten. Sociedad e ka quajtur iniciativën për të nderuar tifozët me emrin: "Ne ju mbajmë ju në fanellën tonë". Emrat e anëtarëve të klubit zgjidhen me rastësi. Një grup prej 22 emrave janë zgjedhur për reklamë televizive, ndërsa 22 emra tjerë ishin zgjedhur për t'u paraqitur në pjesën e përparme të fanellës në ndeshjen kampionale të fituar të enjten ndaj Sevillas me rezultatin 2:1. Sociedad është ngritur në pozitën e shtatë në tabelë. Skuadra ka rreth 25 mijë anëtarë.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...