Itali:10 vjet burgim dy shqiptarëve për trafik të drogës

22 Dhjetor 2012 - 21:00      

Dy shqiptarë janë dënuar me 10 vjet burgim në Trento të Italisë, për trafik ndërkombëtar të drogës.

Trento (Itali), 22 dhjetor - Dy shqiptarë janë dënuar me 10 vjet burgim në Trento të Italisë, për trafik ndërkombëtar të drogës.

Të dënuarit nga Gjykata e Apelit në Trento janë dy shqiptarët e vënë në pranga gjatë operacionit të policisë italiane i koduar “Sherifi, transmeton Shekulli Online”.

Të dënuarit akuzohen për trafik ndërkombëtar të drogës, një pjesë e së cilës e transportonin nga Holanda, dhe një sasi tjetër nga Shqipëria dhe Kosova drejt Italisë.

Në total ngarkesa e sekuestruar ishte 150 kg heroinë dhe rreth 60 kg kokainë.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...