D-Link prezantoi Cloud routerin e ri

22 Dhjetor 2012 - 20:22      

D-Link në kuadër të serisë së vet Cloud ka prezantuar modelin e ri Cloud Router N300+ (DIR-626L). Vjen me teknologjinë e integruar Wireless N, dhe shfrytëzuesve u mundëson shpejtësi dhe mbulueshmëri më të mirë, ndërsa është dizajnuar në formë cilindri dhe jo vetëm që duket mirë por edhe kursën hapësirë gjatë vendosjes. Routeri është i pajisur me katër porte ethernet, dhe ka përkrahje për mydlink Cloud servisin dhe teknologjinë SharePort Mobile që u mundëson shfrytëzuesve të ndajnë dhe ruajnë të dhënat e tyre edhe në pajisjet e tyre mobile, nga çfarëdo media USB e lidhur në router.

D-Link në kuadër të serisë së vet Cloud ka prezantuar modelin e ri Cloud Router N300+ (DIR-626L). Vjen me teknologjinë e integruar Wireless N, dhe shfrytëzuesve u mundëson shpejtësi dhe mbulueshmëri më të mirë, ndërsa është dizajnuar në formë cilindri dhe jo vetëm që duket mirë por edhe kursën hapësirë gjatë vendosjes. Routeri është i pajisur me katër porte ethernet, dhe ka përkrahje për mydlink Cloud servisin dhe teknologjinë SharePort Mobile që u mundëson shfrytëzuesve të ndajnë dhe ruajnë të dhënat e tyre edhe në pajisjet e tyre mobile, nga çfarëdo media USB e lidhur në router.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...