Fitojnë City, Arsenal, Everton...

22 Dhjetor 2012 - 20:06      

Mesfushori Gareth Barry ka realizuar një gol në çastet e fundit të ndeshjes (92') duke i siguruar Manchester Cityt fitore në shtëpi ndaj skuadrës së fundosur në tabelë Reading me rezultatin 1:0. Ndeshja i takoi javës së 18-të të Premier Leagues së Anglisë. Ndeshja dukej se do të mbyllej me rezultat të barabartë, por Barry realizoi gol me kokë për t'i siguruar skuadrës së tij fitoren dhe njëherësh ta mbajë hapin me Manchester Unitedin. City pas 18 xhirove zë pozitën e dytë me 39 pikë, ndërsa Unitedi kryeson me 42 pikë. Unitedi të dielën luan në udhëtim ndaj Swansea Cityt.

Manchester, 22 dhjetor - Mesfushori Gareth Barry ka realizuar një gol në çastet e fundit të ndeshjes (92') duke i siguruar Manchester Cityt fitore në shtëpi ndaj skuadrës së fundosur në tabelë Reading me rezultatin 1:0. Ndeshja i takoi javës së 18-të të Premier Leagues së Anglisë. Ndeshja dukej se do të mbyllej me rezultat të barabartë, por Barry realizoi gol me kokë për t'i siguruar skuadrës së tij fitoren dhe njëherësh ta mbajë hapin me Manchester Unitedin. City pas 18 xhirove zë pozitën e dytë me 39 pikë, ndërsa Unitedi kryeson me 42 pikë. Unitedi të dielën luan në udhëtim ndaj Swansea Cityt.

Në javën 18 të Premier Leagues fitore kanë shënuar edhe Arsenal si mysafir kundër Wigan A., me rezultat 0:1, Everton ka fituar si mysafir kund West Ham 1:2, Newcastle ka rrahur në shtëpi QPR me 1:0. Me të njëjtin rezultat ka truiumfuarSunderland, por si mysafir kundër Aouthampton, kurse WBA ka shënuar fitore 2;1 kundër Norvich C..

Premier League - 18

Wigan A.

Arsenal

0:1

Man. City    

Reading  

1:0 

Newcastle    

QPR

1:0 

Southampton

 Sunderland 

0:1 

Tottenham  

Stoke C.  

0:0 

WBA

Norwich   

2:1

West Ham

Everton   

1:2 E diel

Swansea 

Man. Utd   

(14:30) 

Chelsea -  

A. Villa  

(17:00) 1.Man.Utd       

17

42 

2. Man. City   

18    

39

 3. Arsenal   

18  

30  

4. Everton   

18   

30  

5.Tottenham   

18    

30 

6. WBA   

18    

30  

7. Chelsea   

16     

28

8. Stoke C.   

18   

25  

9. Norwich C.   

18     

25

10.SwanseaC.   

17    

23  

11.WestHam    

18   

23 

12. Liverpool   

17     

22

13. Fulhma   

17     

20

14. Newcastle   

18     

20

15.Sunderland   

18     

19

16. A. Villa   

17     

18

17.Southampton   

17     

15

18. Wigan A.   

18     

15

19. QPR   

18     

10

20. Reading   

18     

9 
 


comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...