Brad Pitt, protagonist i reklamës më të keqe të vitit

22 Dhjetor 2012 - 09:33      

Protagonisti i reklamës më të keqe të vitit 2012-të është aktori me famë botërore, Brad Pitt.

Los Angeles, 21 dhjetor - Protagonisti i reklamës më të keqe të vitit 2012-të  është aktori me famë botërore, Brad Pitt.

Ka qenë e përditshmja “Daily Mail” ajo që e ka vlerësuar reklamën e Bradit si më të keqen. Kjo reklamë zgjat 30 sekonda dhe në të aktori realizon një monolog të vetëm.

Aktori 49-vjeçar u pagua pesë milionë euro për të qenë pjesë e spotit të linjës së re të parfumit për meshkuj të "Chanel 5".

"Chanel", një parfum francez, i krijuar në vitin 1921, konsiderohet si një prej markave më të njohura në botë dhe dikur mbahej prej të famshmes Marilyn Monroe.

Por, që kur Pitt u shfaq në reklamë, duket se reklama ka pasur një efekt të kundërt. Shumë përdorues janë shprehur se nuk do ta blejnë këtë parfum për sa kohë që spoti do të transmetohet. Edhe vetë ekspertët kanë thënë se videoja është irrituese dhe se monologu i Pittit është ndër më të këqijtë të dëgjuar ndonjëherë në televizion.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...