Dashuria prekëse e dy qenve(video)

21 Dhjetor 2012 - 13:45      

Një qen ka qëndruar plot gjashtë orë pranë një qeni tjetër të pajetë, duke u përpjekur ta ngjallë.
Pamjet që do t’i shihni, të prekin në zemër dhe janë xhiruar në Çangçou të provincës Fuxhian të Kinës, të cilat tregojnë

Çangçou, 21 dhjetor -  Një qen ka qëndruar plot gjashtë orë pranë një qeni tjetër të pajetë, duke u përpjekur ta ngjallë.

Pamjet që do t’i shihni, të prekin në zemër dhe janë xhiruar në Çangçou të provincës Fuxhian të Kinës, të cilat tregojnë qenin i cili lëpin miken e tij të ngordhur, pasi e kishte goditur një automjet.

Ndonëse nuk ia doli ta ringjallë, ai u shtri pranë trupit të saj dhe aty qëndroi plot gjashtë  orë, raportojnë mediet.

Ata i fotografoi një kasap, i cili e kishte ushqyer më parë kudrën e ngordhur. Ai ka treguar se qentë ishin miqësuar ditë më parë dhe që atëherë s’ishin ndarë.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...