Ukrainë: Një gjykatësi, gruas dhje djalit të tij u pritet koka

15 Dhjetor 2012 - 22:05      

Gjykatësi i Qarkut të Frunzenit në Harkov të Ukrainës, Vladimir Trofimov, gruaja e tij, djali 20-vjeçar dhe mikesha e tij janë vrarë në këtë qytet të Ukrainës.

Kijev, 15 dhjetor – Gjykatësi  i Qarkut të Frunzenit në Harkov të Ukrainës, Vladimir Trofimov, gruaja e tij, djali 20-vjeçar dhe mikesha  e tij janë vrarë në këtë qytet të Ukrainës.

Kufomat e të vrarëve janë gjetur të gjitha me kokën e prerë, ka njoftuar Administrata Qendrore e Ministrisë së Brendshme të Ukrainës për rajonin e Harkovit.

Në vendin e ngjarjes hetimet është duke i zhvilluar hetuesia dhe policia , të cilët nuk e përjashtojnë mundësinë se këto vrasje janë bërë për shkak të veprimtarisë profesionale të Trofimovit, raporton Itar-Tass.Mediat ukrainase transmetojnë se viktimat e kësaj vrasjeje makabër i ka gjetur një kushëri në banesën e  gjykatësit.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...