Sinani dhe Leonora, bashkë në “Uragani”

14 Dhjetor 2012 - 18:47      

Ata dy janë personazhe të dashura për publikun shqiptar, falë muzikës së tyre. Si duket, më në fund një duet i përfolur i këngëtares Leonora Jakupi është realizuar, me albumin e sapodalë në këtë fundvit të këngëtarit Sinan Vllasaliu, me titullin “Tatuazh”, album i cili ka gjithsej 8 këngë.

Shkup, 14 dhjetor - Ata dy janë personazhe të dashura për publikun shqiptar, falë muzikës së tyre. Si duket, më në fund një duet i përfolur i këngëtares Leonora Jakupi është realizuar, me albumin e sapodalë në këtë fundvit të këngëtarit Sinan Vllasaliu, me titullin “Tatuazh”, album i cili ka gjithsej 8 këngë.

Në këtë album është edhe kënga e titulluar “Një uragan”, e cila ka bashkuar Sinanin dhe Leonorën në duet, këngë kjo që, siç raporton Ina, është kompozuar nga Gabro, kurse teksti është shkuar nga Avni Qahili. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...