Vritet sulmuesi i një shkolle fillore

14 Dhjetor 2012 - 18:21      

Të paktën një person është vrarë të premten nga të shtënat në një shkollë fillore në Connecticut të SHBA, njoftuan mediet amerikane.

Konnecticut, 14 dhjetor - Të paktën një person është vrarë të premten nga të shtënat në një shkollë fillore në Connecticut të SHBA, njoftuan mediet amerikane.

Personi, që besohet të ketë qenë sulmuesi, është i vdekur, ndërsa disa të tjerë janë lënduar në incidentin në shkollën fillore, Sandy Hook, në Newtown të Connecticutit.

Detajet në lidhje me personin e armatosur dhe motivet e mundshme nuk dihen.

Në shkollë mësonin fëmijë nga mosha 5 deri në atë 10 vjeçare.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...