Edhe Shqipëria e njohu opozitën siriane

14 Dhjetor 2012 - 17:17      

Qeveria shqiptare e ka njohur sot opozitën siriane si të vetmen përfaqësuese legjitime të Sirisë dhe të kombit sirian. Deklarata e njohjes është kumtuar nga kryeministri Berisha.

Tiranë, 14 dhjetor - Qeveria shqiptare e ka njohur sot opozitën siriane si të vetmen përfaqësuese legjitime të Sirisë dhe të kombit sirian. Deklarata e njohjes është kumtuar nga kryeministri Berisha.

“Shqipëria i bën thirrje Organizatës së Kombeve të Bashkuara dhe Aleancës së Atlantikut të Veriut që të marrin të gjitha vendimet për të ndaluar masakrën e civilëve dhe barbarisë që Bashar al-Assad dhe regjimi i tij po kryejnë çdo ditë mbi popullin e pambrojtur sirian”, thuhet në komunatën e qeverisë që e transmeton BW.

Sipas kreut të qeverisë, “Shqipëria do të japë një ndihmë me shumën prej 100 mijë dollarësh refugjatëve sirianë në Turqi dhe është e gatshme të çojë ekipe mjekësore dhe ndihma të tjera në kampet e tyre".

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...