Lohan shet rrobat për të paguar tatimet

12 Dhjetor 2012 - 21:50      

Aktorja Lindsay Lohan ka aq shumë borxhe sa që Charlie Sheen së fundi ia dha 100 mijë dollarë, në mënyrë që ajo të paguante tatimin. Pasi nuk dëshiron të heqë dorë nga jetesa e saj luksoze dhe nuk ka para të mjaftueshme, ylli po i shet rrobat e saj të, nënshkruara nga kreatorë të famshëm.

Los Angeles, 12 dhjetor - Aktorja Lindsay Lohan ka aq shumë borxhe sa që Charlie Sheen së fundi ia dha 100 mijë dollarë, në mënyrë që ajo të paguante tatimin. Pasi nuk  dëshiron të heqë dorë nga jetesa e saj luksoze dhe nuk ka para të mjaftueshme, ylli po i shet rrobat e saj të, nënshkruara nga kreatorë të famshëm.

Motra e re e Lindsayt, Ali ka vendosur që ta ndihmojë të fitojë të holla, kështu që ajo udhëtoi për në Los Angeles me valixhet përplot me rroba të kreatorëve.

Motrat duhej të hiqnin dorë nga veshjet e tyre dhe këpucët e shtrenjta, në mënyrë që të mbledhin para për të paguar borxhin nga taksat e Lindsayt, që tejkalon shumën prej 200 mijë dollarësh, shkruan "Female First".

Megjithatë, pronarët e dyqanit "Wasteland", të cilët ia blenë rrobat, nuk ishin të gatshëm t’i ofronin këtë shumë për të cilën kishin shpresuar motrat.

“Këto këpucë me siguri që vlejnë më shumë. Lindsay vetëm njëherë është fotografuar me to!,” tha Ali, kur i ofruan shumën e ulët, por kjo nuk ia kishte ndryshuar mendimin pronarit.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...