Barcelona ‘peshkon’ treshen e Dortmundit

4 Dhjetor 2012 - 15:01      

Shefi i Barcelonës, Alberto Valentin është duke ndjekur që një kohë të gjatë talentet e rinj të kampionit të Bundesligas, Borussia Dortmund.E përditshmja sportive spanjolle “Sport” shkruan sot se fokusi i Valentinit është veçanërisht në qendër-mbrojtësin, Mats Hummels pasi katalonasit

Dortmund, 4 dhjetor – Shefi i Barcelonës, Alberto Valentin është duke ndjekur që një kohë të gjatë talentet e rinj të kampionit të Bundesligas, Borussia Dortmund.E përditshmja sportive spanjolle “Sport” shkruan sot se fokusi i Valentinit është veçanërisht në qendër-mbrojtësin, Mats Hummels pasi katalonasit e konsiderojnë atë si lojtarin kryesor, i cili mund ta zëvendësoj veteranin, Carles Puyol.

Por, përveç Hummelsit nënkampionët e La Ligas janë të interesuar për shërbimet edhe të qendër-mbrojtësit tjetër, Neven Subotiq si dhe të mesfushorit të talentuar të kombëtares gjermane, Mario Gotze.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...