Barcelona nuk duhet të vetëkënaqet me fitoret

3 Dhjetor 2012 - 13:29      

Sergio Busquets, futbollist i Barcelonës, paralajmëroi bashkëlojëtarët e tij që të mos vetëkënaqen, edhe pse në La Liga kanë 11 pikë më shumë se Real Madridi.
"Ka ende shumë për të luajtur deri në fund të kampionatit, kështu që ne nuk duhet të relaksohemi. Unë jam shumë i lumtur që kemi shënuar fillimin më të mirë në historinë e La Ligas, por ne duhet të vazhdojmë që të fitojmë. Është e rëndësishme që ne kemi shënuar fitore në pothuajse të gjitha ndeshjet deri më tani në sezon", tha Busquets.

Barcelonë, 3 dhjetor - Sergio Busquets, futbollist i Barcelonës, paralajmëroi bashkëlojëtarët e tij që të mos vetëkënaqen, edhe pse në La Liga kanë 11 pikë më shumë se Real Madridi.

"Ka ende shumë për të luajtur deri në fund të kampionatit, kështu që ne nuk duhet të relaksohemi. Unë jam shumë i lumtur që kemi shënuar fillimin më të mirë në historinë e La Ligas, por ne duhet të vazhdojmë që të fitojmë. Është e rëndësishme që ne kemi shënuar fitore në pothuajse të gjitha ndeshjet deri më tani në sezon", tha Busquets.

Gjatë fundjavës Barcelona ka shënuar fitore në shtëpi me rezultat 5:1 kundër ekipit të Atleticos nga Bilbao, ndërsa dy gola i ka shënuar argjentinasi, Lionel Messi. Në 14 ndeshjet e para në La Liga, ekipi i Barcelonës ka shënuar 13 fitore dhe një barazim.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...