Kalendari historik, 30 nëntor

30 Nëntor 2012 - 09:17      

1940:Lucille Ball dhe Desi Arnaz u martuan në Greenëich, Connectiut në SHBA
1964: U themelua Universiteti i Patrasit

1940:Lucille Ball dhe Desi Arnaz u martuan në Greenëich, Connectiut në SHBA

1964: U themelua Universiteti i Patrasit

1966: Barbadosi u pavarësua nga Mbretëria e Bashkuar

1967: Jemeni u pavarësua nga Mbretëria e Bashkuar

1989: Anëtari i bordit të “Deutsche Bank”, Alfred Herrhausen, vritet nga një sulm me bombë

1989: Richard Mallory nga Palm Harbor, bëhet vrasës serik. Viktima e tij e parë është Aileen Ëuornos

1995: Përfundon zyrtarisht operacioni lufatrak “Desrt Storm”

2004: “Lion Air Flight 538” u rrëzua në Indonezi dhe la të vdekur 26 njerëz

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...