Haradinaj i rikthehet politikës

30 Nëntor 2012 - 08:47      

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe dy bashkëluftëtarët e tij, Lahi Brahimaj dhe Idriz Balaj, janë shpallur të enjten të pafajshëm nga Gjykata e Tribunalit të Hagës. Ish-kryeministri kosovar dhe dy bashkëluftëtarët e tjerë, në mbrëmjen e së enjtes u janë drejtuar qytetarëve në sheshin “Nënta Terezë” në Prishtinë, ndërkaq nëpërmjet avokatit të tij, kreu i AAK-së ka dhënë mesazhe politike, menjëherë pas vendimit të trupit gjykues.

Prishtinë, 30 nëntor – Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe dy bashkëluftëtarët e tij, Lahi Brahimaj dhe Idriz Balaj, janë shpallur të enjten të pafajshëm nga Gjykata e Tribunalit të Hagës. Ish-kryeministri kosovar dhe dy bashkëluftëtarët e tjerë, në mbrëmjen e së enjtes u janë drejtuar qytetarëve në sheshin “Nënta Terezë” në Prishtinë, ndërkaq  nëpërmjet avokatit të tij, kreu i AAK-së ka dhënë mesazhe politike, menjëherë pas vendimit të trupit gjykues.

Më gjerësisht lexoni sot në Koha Ditore 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...