Zëvendëskryeministri serb: Pa BE-në s’mund të mbijetojmë

29 Nëntor 2012 - 22:21      

Nëse dikush mendon së mundemi pa Evropën, unë ju them se ne nuk mund të mbijetojmë, nuk do të kemi si t’i paguajmë pensionet, tha sot në Kuvndin e Serbisë zëvendëskryeministri i qeverisës serbe, Aleksandar Vuçiq, duke u përgjigjur në pyetjen e një deputeti se për ç’arsye Serbia ngutet të zbatojë marrëveshjen për menaxhimin e integruar të kufirit me Kosovën, raporton agjencia Fonet.

Beograd, 29 nëntor – Nëse dikush mendon së mundemi pa Evropën, unë ju them se ne nuk mund të mbijetojmë, nuk do të kemi si t’i paguajmë pensionet, tha sot në Kuvndin e Serbisë zëvendëskryeministri i qeverisës serbe, Aleksandar Vuçiq, duke u përgjigjur në pyetjen e një deputeti se për ç’arsye Serbia ngutet të zbatojë marrëveshjen për menaxhimin e integruar të kufirit me Kosovën, raporton agjencia Fonet.

Sipas fjalëve të tij, në Serbi nuk ka më oxhaqe fabrikash nga të cilat del tym dhe nëse duam të luftojmë për drejtësinë, Serbia nuk bën të varet nga ndihma sociale e bashkësisë ndërkombëtare.

“Me siguri që nuk duam të bëjmë gjithë atë që duhet ta bëjmë dhe kjo është në fakt e mundimshme, por duhet të ndërmarrin atë që mendojmë se është më pak e keqe në këtë moment”, tha Vuçiq. 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...