Gotovina padit del Ponten

21 Nëntor 2012 - 10:31      

Mbrojta e gjeneralit kroat Ante Gotovina në Tribunalin e Hagës ka paralajmëruar se ka ndër mend ta padisë ish – kryeprokuroren e Tribunalit të Hagës Carla del Ponte për shkak të deklaratës se lirimi i gjeneralëve Gotovina e Markaç nuk është drejtësi. Këtë ajo e kishte thënë në intervistë për gazetën serbe “Blic” të Beogradit.

Zagreb, 21 nëntor - Mbrojta e gjeneralit kroat Ante Gotovina në Tribunalin e Hagës ka paralajmëruar se ka ndër mend ta padisë ish – kryeprokuroren e Tribunalit të Hagës Carla del Ponte për shkak të deklaratës se lirimi i gjeneralëve Gotovina e Markaç nuk është drejtësi. Këtë ajo e kishte thënë në intervistë për gazetën serbe “Blic” të Beogradit.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...