Redknapp mund të emërohet trajner i Ukrainës

21 Nëntor 2012 - 10:15      

Ish-trajneri i Tottenhamit, Harry Redknapp, pritet të emërohet seleksionues i Përfaqësueses së Ukrainës, njoftuan të martën mediumet e huaja. Redknapp aktualisht është i papunë dhe njoftohet se është kontaktuar nga krerët e Federatës së Futbollit të Ukrainës. Ai në postin e seleksionuesit pritet ta zëvendësojë Oleg Blokhinin, i cili muajin e shkuar mori postin e trajnerit te Dynamo Kievi. "Redknapp është një zgjidhje e mirë dhe ne jemi të gatshëm për ta parë atë në krye të ekipit tonë", thuhet në komunikatën e Federatës ukrainase. Ditë më parë ofertën e kësaj federate e refuzoi ish-ylli i Përfaqësueses së Ukrainës, Andriy Shevchenko. Përfaqësuesja e Ukrainës aktualisht është p

Londër, 21 nëntor - Ish-trajneri i Tottenhamit, Harry Redknapp, pritet të emërohet seleksionues i Përfaqësueses së Ukrainës, njoftuan të martën mediumet e huaja. Redknapp aktualisht është i papunë dhe njoftohet se është kontaktuar nga krerët e Federatës së Futbollit të Ukrainës. Ai në postin e seleksionuesit pritet ta zëvendësojë Oleg Blokhinin, i cili muajin e shkuar mori postin e trajnerit te Dynamo Kievi. "Redknapp është një zgjidhje e mirë dhe ne jemi të gatshëm për ta parë atë në krye të ekipit tonë", thuhet në komunikatën e Federatës ukrainase. Ditë më parë ofertën e kësaj federate e refuzoi ish-ylli i Përfaqësueses së Ukrainës, Andriy Shevchenko. Përfaqësuesja e Ukrainës aktualisht është pa seleksionues.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...