Mike D'Antoni me Lakersin debuton me fitore

21 Nëntor 2012 - 10:14      

Në natën mes të martës dhe të mërkurës janë luajtur vetëm tri ndeshje në NBA, me ç’rast fitore kanë realizuar Los Angeles Lakers, New York Knicks dhe Philadelphia.
Mike D'Antoni ka debutuar me fitore si trajneri i Lakers Los Angeles, pasi që ekipi nga qyteti i ‘engjëjve’ ka triumfuar kundër Brooklyn Nets me rezultat 95:90, me që rast Lakersat kanë arritur fitoren e pestë, që nga largimi i trajnerit, Mike Brown.

Los Angeles, 21 nëntor - Në natën mes të martës dhe të mërkurës janë luajtur vetëm tri ndeshje në NBA, me ç’rast fitore kanë realizuar Los Angeles Lakers, New York Knicks dhe Philadelphia.

Mike D'Antoni ka debutuar me fitore si trajneri i Lakers Los Angeles, pasi që ekipi nga qyteti i ‘engjëjve’ ka triumfuar kundër Brooklyn Nets me rezultat 95:90, me që rast Lakersat kanë arritur fitoren e pestë, që nga largimi i trajnerit, Mike Brown.

Kobe Bryant shënoi 25 pikë, ndërsa Dwight Howard shtoi 23 me 15 kërcime. I shkëlqyeshëm në këtë ballafaqim ishte edhe spanjolli, Pau Gasol, i cili shënoi 17 pikë, 11 kërcime dhe 7 asistime.

Tek ekipi i  Netsave lojtarët më të dalluar ishin, Deron Williams me 22 pikë dhe 10 asistime dhe me 23 pikë e 7 kërcime, Brook Lopez.

Deri tek fitorja e tetë në kampionat arritën edhe lojtarët e Knicks, të cilët triumfuan kundër  New Orleans Hornets me rezultat 102:80.

Philadelphia 76ers shënoi fitoren e tretë radhazi, pasi ka mposhtur Toronto Raptors me rezultat 106:98.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...