Bayerni dëshiron vetëm fitore kundër Valencias

20 Nëntor 2012 - 18:09      

Ndryshe nga Bayern Munich që nuk ka fituar asnjëherë në “Mestaja”, përveç Javier Martinezit, njeriu që ka dalë fitues nga ai stadium ka qenë edhe trajneri Jupp Heynckes.

Munich, 20 nëntor - Ndryshe nga Bayern Munich që nuk ka fituar asnjëherë në “Mestaja”, përveç Javier Martinezit, njeriu që ka dalë fitues nga ai stadium ka qenë edhe trajneri Jupp Heynckes. Tekniku gjerman fitoi Champions-in në 1998-ën me Realin por, përveç madrilenëve, ka drejtuar si Atletiko Bilbaon, ashtu edhe Tenerifen, ku ndaj Valencias ka një bilanc prej pesë fitoreve, dy barazimeve dhe shtatë humbje. Duke pasur eksperiencën e duhur në Champions, Heynckes gjatë konferencës për shtyp analizon anët e forta dhe të dobëta të Valencias, por nuk harron t’i bëjë mirë llogaritë për t’u kualifikuar. “E njoh shumë mirë atë klub, por për ne pak rëndësi ka përballë kujt luajmë. Kemi udhëtuar për fitore, ose më saktë për të mbajtur vendin e parë në grup. Kemi kapacitet e duhura për t’ia dalë në këtë përballje. Valencia është një ekip i fortë dhe i kujdesshëm. Nëse ju përmendni Soldadon, unë mendoj se nuk kanë vetëm Roberton”, nënvizoi Heynckes.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...