Tre Gecaj të arrestuar për krime gjatë luftës

15 Nëntor 2012 - 11:47      

Forca të mëdha të policisë së EULEX-it dhe Policisë së Kosovës, kanë kryer bastisje në disa lokacione në qytetin e Skenderajt dhe Llaushë dhe kanë arrestuar të paktën 3 persona.

Skenderaj, 15 nëntor - Forca të mëdha të policisë së EULEX-it dhe Policisë së Kosovës, kanë kryer bastisje në disa lokacione në qytetin e Skenderajt dhe Llaushë dhe kanë arrestuar të paktën 3 persona.

Zëdhënësi i policisë rajonale të Mitrovicës. Besim Hoti, dhe ai i PK, Baki Kelani, nuk kanë dhënë deklarata lidhur me keto bastisje e arrestime, ndërkaq nga burime të KTV-së merret vesh se janë arrestuar Rrustem, Hetem dhe Sabit Geci. Të njëjtat burime tregojnë se kjo është bërë në kuadër të hetimeve për disa vrasje gjate luftes.

Arrestimin dhe aksionin e policisë ia ka konfirmuar KTV-së edhe EULEX-i.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...