Uragani "Sandy" mori jetën e 20 personave

26 Tetor 2012 - 13:08      

Uragani "Sandy", i cili përfshiu Detin e Karaibeve, mori jetën e të paktën 20 personave.

Los Angeles, 26 tetor - Uragani "Sandy", i cili përfshiu Detin e Karaibeve, mori jetën e të paktën 20 personave.

Njëmbëdhjetë persona humbën jetë në Kubë, ku uragani shkaktoi përmbytje të mëdha. "Sandy" u bë uragan i parë i këtij viti që arriti deri në territoret e Kubës. Ai u shoqërua me shira të fortë dhe me erë, shpejtësia e të cilës arrin mbi 190 kilometra në orë.

Nëntë vdekje të tjera u regjistruan në Haiti.

Aktualisht "Sandy" kërcënon bregun lindor të SHBA.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...