Edhe zyrtarisht Roma merr tri pikët në tavolinë

24 Shtator 2012 - 19:07      

Gjykatësi sportiv, Giampaolo Tosel ka vendosur që ndeshja mes Cagliarit e Romës që është dashur të zhvillohej dje t’i jepet në tavolinë ekipit kryeqytetas me rezultatin zyrtar 3:0 Romës.

Romë, 24 shtator - Gjykatësi sportiv, Giampaolo Tosel ka vendosur që ndeshja mes Cagliarit e Romës që është dashur të zhvillohej dje t’i jepet në tavolinë ekipit kryeqytetas me rezultatin zyrtar 3:0 Romës.

Presidenti i Cagliarit Massimo Cellino, tashmë do të iu nënshtrohet disa vendimeve të ashpra, pasi që kjo ndeshje ishte paraparë nga Prefektura të zhvillohet me dyer të mbyllura, derisa Presidenti Cellino, kishte ftuar tifozët të jenë pjesëmarrës gjatë kësaj ndeshje.

Ekipi i Zeman pas kësaj fitore në tavolinë ka tubuar 7 pikë, derisa ekipi i Cagliarit mbetet në 2 pikë.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...