Shtyhet rrënimi i xhamisë pa leje

19 Shtator 2012 - 18:33      

Komuna e Prishtinës ka pezulluar përkohësisht rrënimin e një objekti i dedikuar për xhami në lagjen Matiçani 1, për të evituar përplasjet e mundshme mes xhematit dhe policisë, trasnemteton KTV.

Prishtinë, 19 shtator - Komuna e Prishtinës ka pezulluar përkohësisht rrënimin e një objekti i dedikuar për xhami në lagjen Matiçani 1, për të evituar përplasjet e mundshme mes xhematit dhe policisë, trasnemteton KTV.

Në anën tjetër, imami i xhamisë, Fadil Muslia, ka akuzuar Komunën e Prishtinës se po bën diskriminim fetar, duke mos lejuar ndërtimin e xhamive.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...