Shaqiri e Ribery janë më shumë se bashkëlojtarë

19 Shtator 2012 - 09:10      

Xherdan Shaqiri është përshtatur shumë mirë te skuadra e Bayern Muenchenit. Bashkëlojtarët po e thërrasin shkurt me nofkën "Shaq", kurse mesfushori është ndër lojtarët më të adhuruar nga tifozët e skuadrës bavareze.

Munich, 19 shtator - Xherdan Shaqiri është përshtatur shumë mirë te skuadra e Bayern Muenchenit. Bashkëlojtarët po e thërrasin shkurt me nofkën "Shaq", kurse mesfushori është ndër lojtarët më të adhuruar nga tifozët e skuadrës bavareze.

Meritat më të mëdha për adaptimin e Shaqirit te Bayerni i ka mesfushori francez Franck Ribery, me të cilin janë edhe fqinjë me shtëpi. Raportet e mira dhe ndihmën nga Ribery e ka pranuar edhe vetë Shaqiri, që para fillimit të këtij edicioni iu transferua te Bayerni nga skuadra e Baselit. Ribery dhe Shaqiri janë edhe konkurrentë për pozitën e mesfushorit të krahut të majtë.

"Është shumë mirë që e kam Riberyn në afërsi. Nëse kam ndonjë pyetje apo jam i pasigurt për diçka, Ribery gjithmonë më ndihmon (më gjerësisht sot në “Koha Ditore”).

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...