Kultivoi kokën e qepës 8 kilogramësh (video)

18 Shtator 2012 - 15:02      

Britaniku Peter Glassboro mund të jetë kampion i perimtarisë. Siç shkruan "Daily Mail", ky 68 vjeçar, pensionist, ka prodhuar qepën më të madhe, koka e të cilës peshon 8,19 kilogramë, duke thyer kështu rekordin personal të vjetshëm për 56 gramë.
Glassboro në panairin të hortikulturës në Harogate ekspozoi kokën e një lakre, që vetë e kishte kultivuar, të rëndë 37 kilogramësh si dhe një kungull mbi 54 kilogramësh.
Në fillim të vitit prodhoi karotën më të gjatë në botë, 5,6 metrash, që është 36 herë më e gjatë se karota e zakonshme.

Londër, 18 shtator -  Britaniku Peter Glassboro  mund të jetë kampion i perimtarisë. Siç shkruan "Daily Mail", ky 68 vjeçar, pensionist, ka prodhuar qepën më të madhe, koka e të cilës peshon 8,19 kilogramë, duke thyer kështu rekordin personal të vjetshëm për 56 gramë.

Glassboro në panairin të hortikulturës në Harogate ekspozoi kokën e një lakre, që vetë e kishte kultivuar, të rëndë 37 kilogramësh si dhe një kungull mbi 54 kilogramësh.

Në fillim të vitit prodhoi karotën më të gjatë në botë, 5,6 metrash, që është 36 herë më e gjatë se karota e zakonshme.  comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...