AMD investon në CiiNOW

17 Shtator 2012 - 22:49      

AMD ka bërë të ditur se ka investuar në CiiNOW, kompaninë e cila ofron teknologjitë për zhvillim dhe luajtje në ré. Përmes këtij investimi, AMD ka investuar në kompaninë softverike inovative, e cila është lidere në teknologjitë e streamingut të luajtjes në rrjet, dhe është shumë e qartë që ndajnë të njëjtin vizion të zhvillimit të industrisë së luajtjes në ré dhe ofrimit të përvojës më të mirë të mundshme të luajtjes, deklaruan në AMD.

AMD ka bërë të ditur se ka investuar në CiiNOW, kompaninë e cila ofron teknologjitë për zhvillim dhe luajtje në ré. Përmes këtij investimi, AMD ka investuar në kompaninë softverike inovative, e cila është lidere në teknologjitë e streamingut të luajtjes në rrjet, dhe është shumë e qartë që ndajnë të njëjtin vizion të zhvillimit të industrisë së luajtjes në ré dhe ofrimit të përvojës më të mirë të mundshme të luajtjes, deklaruan në AMD.

Për të avancuar edhe më shumë luajtjen cloud, CiiNOW ka njoftuar për disponueshmërinë e përgjithshme të zgjidhjeve të veta për luajtje të cilat përmbajnë platformën e re me shpejtësi të madhe e cila bazohet në grafikën AMD Radeon.

Teknologjitë hardverike dhe softuerike të patentuara të kësaj kompanie

janë dizajnuar që të mundësojnë skalimin e shpenzimeve dhe thjeshtësi të instalimit të serviseve, që botuesve dhe provajderëve u mundëson përmbushje më të thjeshtë të nevojave të shfrytëzuesve për shërbimet e luajtjes në rrjet, atyre multimediale dhe argëtuese me kualitet të lartë.

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...