Viber me 100 milionë shfrytëzues

17 Shtator 2012 - 22:35      

Viber ka bërë të ditur që numri i shfrytëzuesve të këtij aplikacioni në botë ka tejkaluar shifrën prej 100 milionë. Ky aplikacion shfrytëzuesve në të gjitha platformat më të rëndësishmemobile mundëson komunikim pa pagesë (përmes Internetit) me porosi IMdheme zë.

Viber ka bërë të ditur që numri i shfrytëzuesve të këtij aplikacioni në botë ka tejkaluar shifrën prej 100 milionë. Ky aplikacion shfrytëzuesve në të gjitha platformat më të rëndësishmemobile mundëson komunikim pa pagesë (përmes Internetit) me porosi IMdheme zë.

Po ashtu, Viber ka paralajmëruar edhe versionin e ri të këtij aplikacioni përWindows Phone 7. Ky aplikacion tani për tani mundëson këmbimin e porosive IM, por në dizajnin e ri do të ketë edhe VoIP funksionalitet të plotë. Fatkeqësisht për të gjithë pronarët e pajisjeve Windows Phone prodhues i të cilëve nuk ështëNokia,Viberi i ri do të jetë në disponim ekskluzivisht vetëm në Lumia.Viber ka publikuar edhe versionin e ri të aplikacionit për platformën S40 tëNokias. Sipas njoftimit zyrtar, prej vitit 1999 janë prodhuarmë shumë se 1,5miliardë aparate S40 dhe kjo është platformë që nuk bën të injorohet. Viber prej tani është në disponimedhe në versionet për Symbian dhe Bada OS.

Përmes Viberit tani për tani kryhen rreth dymiliardëminuta biseda në muaj, dhe dërgohen më shumë se gjashtë miliardë porosi. Çdo ditë përmes këtij aplikacioni mesatarisht bëhen rreth 10milionë biseda VoIP.  

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...