Vrau me gurë nënën e 2 fëmijëve, arrestohet dorasi

16 Shtator 2012 - 12:55      

Gjykata e Pogradecit ka dhënë masën arrest me burg për Çelnik Meleqi, vrasësi i Fatjola Sulës,.27-vjecari akuzohet se ka masakruar më gurë, Fatjona Sulën, nënë e 2 fëmijëve

Pogradec, 16 shtator - Gjykata e Pogradecit ka dhënë masën arrest me burg për Çelnik Meleqi, vrasësi i Fatjola Sulës,.27-vjecari akuzohet se ka masakruar më gurë, Fatjona Sulën, nënë e 2 fëmijëve. Ndërkohë mësohet se arsyet që e detyruan ta godiste për vdekje me gurë dhe të hidhte në rrugë trupin e Fatjolës, ishin ato të xhelozisë.

Sipas Prokurorisë viktima dhe autori kishin dalë në lokalet e Përrenjasit dhe më pas 24-vjecarja i kishte kërkuar 30 mijë lekë, pasi kishin kryer marrëdhënie seksuale bashkë. Meleqi ka kundërshtuar dhe i nxehur dhe nën efektin e alkoolit ka nisur ta godasë me gurë në kokë duke i marrë jetën.

E kanë vrarë me gurë, ia kanë copëtuar fytyrën dhe më pas e kanë tërhequr zvarrë ta fshehin nën urën në Qafë Thanë. Ky ishte fati i Fatjola Sulës, 24 vjeç, nënë e 2 fëmijëve të mitur, të cilët jetonin me gjyshërit në një fshat te Librazhdit, pasi babai i tyre ishte divorcuar martuar në Kosovë. Ngjarja e rëndë ndodhi mëngjesin e 13 shtatorit.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...