Shaqiri e Behrami frikësohen, nuk do të luajnë në Shqipëri?

14 Shtator 2012 - 21:16      

Polemikat e rrepta që u krijuan në mes shqiptarëve, madje duke i quajtur disa kosovarë që luajnë për Zvicrën tradhtarë, si duket do të kenë vazhdimin e tyre. Lajmi i fundit që vjen nga shteti helvetik, sipas gazetës “Zhurnal Plus”, është se Xherdan Shaqiri dhe Valon Behrami

Shkup, 14 shtator - Polemikat e rrepta që u krijuan në mes shqiptarëve, madje duke i quajtur disa kosovarë që luajnë për Zvicrën tradhtarë, si duket do të kenë vazhdimin e tyre. Lajmi i fundit që vjen nga shteti helvetik, sipas gazetës “Zhurnal Plus”, është se Xherdan Shaqiri dhe Valon Behrami pas ndeshje, në biseda që kanë pasur me disa persona, kanë  shprehur dilemën nëse do të paraqiten në ndeshjen e dytë në mes këtyre dy përfaqësuesve, më 11 tetor 2013, pasi këta të fundit frikësohen për sigurinë e tyre.

Të dy këta lojtarë ishin cak i disa thirrjeve jo të këndshme ndaj tyre. Behrami madje u gjuajt gjatë lojës edhe me shkopinj, kurse Shaqiri u quajt tradhtar.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...