Pasuria e Paul Mecartney, 800 milionë dollarë

14 Shtator 2012 - 19:47      

Muziktari më i pasur në botë është Paul Mecartney, pasuria e të cilit vlerësohet në 800 milionë dollarë, transmeton “Celebrity Net Worth”.Gjatë karrierës së tij prej shumë dekadash, Pauli që nga koha e pop

Muziktari më i pasur në botë është Paul Mecartney, pasuria e të cilit vlerësohet në 800 milionë dollarë, transmeton “Celebrity Net Worth”.Gjatë karrierës së tij prej shumë dekadash, Pauli që nga koha e pop ansamblit legjendar Beatlles është një nga më të njohurit muziktarë në botë, kure tash edhe më i pasuri në botë.

Menjëherë pas tij, në vendin e dytë për nga pasuria është Bono Vox, frontmen i grupit U2, i cili gjatë karrierës së tij po ashtu rrej disa dekadash ka fituar 600 milionë dollarë. Këngëtari dhje tekst-shkruesi Jimmi Buffet është në vendin e tretë me 400 milionë dollarë pasuri. 

Pas tyre renditen Elton John me 320 milionë, Mike Jagger me 305, Sting me 290, Prince me 250, David Bouwie me 215 milionë dollarë.


 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...