Juventus siguron Llorenten

12 Shtator 2012 - 18:29      

Sulmuesi Athletic Bilbaos, Fernando Llorente do të jetë përforcimi i parë i skuadrës së Juventusit gjatë miniafatit kalimtar të dimrit, shkruan "Tuttosport". Gazeta italiane bën të ditur se Juventusi, përveç se ka arritur marrëveshje me Llorenten, ka rënë dakord edhe me drejtuesit

Milano, 12 shtator - Sulmuesi Athletic Bilbaos, Fernando Llorente do të jetë përforcimi i parë i skuadrës së Juventusit gjatë miniafatit kalimtar të dimrit, shkruan "Tuttosport". Gazeta italiane bën të ditur se Juventusi, përveç se ka arritur marrëveshje me Llorenten, ka rënë dakord edhe me drejtuesit e Athletic Bilbaos. Për transferimin e Llorentes, i cili ka kontratë me Bilbaon deri në fund të këtij edicioni, Juve do të paguajë një dëmshpërblim prej 10 milionë eurosh. Ndërkohë, Llorentes, 27-vjeçar, i është ofruar kontratë katërvjeçare me pagë vjetore prej 5.5 milionë euro. Interesim për Llorenten kohët e fundit patën treguar edhe Barcelona e Milan.

 

comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...