Elvana Gjata shpërblehet në “Balkanika Music Awards” (video)

12 Shtator 2012 - 16:49      

Këngëtarja shqiptare, Elvana Gjata ka njoftuar adhuruesit në rrjetin social Facebook se ka arritur një tjetër sukses të madh në jetën e saj artistike.Hiti i saj i vitit të kaluar, “Afër dhe Larg” është vlerësuar në festivalin muzikor “Balkanika Music Awards” si kënga më e mirë shqiptare

Berlin, 12 shtator - Këngëtarja shqiptare, Elvana Gjata ka njoftuar adhuruesit në rrjetin social Facebook se ka arritur një tjetër sukses të madh në jetën e saj artistike.Hiti i saj i vitit të kaluar, “Afër dhe Larg” është vlerësuar në festivalin muzikor “Balkanika Music Awards” si kënga më e mirë shqiptare për vitin 2011 derisa videoja e kësaj kënge ka marrë çmimin e videos më të mirë.

Vlen të theksohet se ky festival promovon dhe shpërblen vetëm këngëtarët dhe këngët që vijnë prej shteteve ballkanike dhe se nuk është version i festivalit evropian “Eurovision”. 


comments powered by Disqus

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

Ec me kohën...